Utylizacja zużytych baterii

W ciągu 10 lat trwania zbiórki PGE Dystrybucja oddała do utylizacji prawie 7 ton zużytych baterii. W łódzkim oddziale spółki dobiegło końca coroczne współzawodnictwo ekologiczne polegające na gromadzeniu małych elektrośmieci. Tym razem wzbogacone o zbieranie plastikowych nakrętek. Konkurs zbiórki baterii trwa nieprzerwanie od dekady. W tym czasie pracownicy uzbierali i przekazali do utylizacji specjalistycznym firmom ponad 4 tony tych odpadów, a tylko w tym roku dołożyli jeszcze 2,5 tony.

Akcja jak zawsze przybrała formę rywalizacji pomiędzy 13 grupami pracowników, zatrudnionymi w Rejonach Energetycznych oraz poza nimi w samej Łodzi. Decydujący był wskaźnik liczby kilogramów baterii i nakrętek przypadający na jednego zatrudnionego. Nakrętki przekazano Ośrodkowi Interwencyjno- Socjalizacyjnemu w Bełchatowie, wspierając w ten sposób budżet placówki oraz Fundacji „Jaś i Małgosia” na leczenie i rehabilitację ośmioletniego Jasia.

PGE Dystrybucja promuje zachowania chroniące środowisko naturalne i prowadzi wiele działań proekologicznych, m.in. co roku sadząc z młodzieżą szkolną drzewa oraz chroniąc ptaki. Szczególną troską otacza bociana białego, wynosząc gniazda na specjalne platformy, mocowane ponad liniami energetycznymi. Zamontowano już ponad 25 tys. platform.

Czytaj dalej